Tüm kategori listesine geri dön =>
HÜSEYİN AVNİ COŞ

HÜSEYİN AVNİ COŞ | ADANA VALİSİ  


HÜSEYİN AVNİ ÇOŞ

            1982 YILINDA ANTALYA MAİYET MEMURU OLARAK MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİNE BAŞLAYAN, 1983 YILINDA 69. DÖNEM KAYMAKAMLIK KURSUNU "ÜSTÜN BAŞARI" DERECESİYLE BİTİREN, 1991 YILINDA OHAL VALİ YARDIMCILIĞI VE 1995 YILINDA SİVİL SAVUNMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNİ YAPAN, 2003 YILINDA BAŞLADIĞI VALİLİK GÖREVİNİ BUGÜNE KADAR TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİK İLLERİNDE BAŞARIYLA YERİNE GETİREN ADANA VALİSİSAYIN HÜSEYİN AVNİ COŞ’A “YILIN VALİSİ” ÖDÜLÜ VERİLMESİ UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR.

ADANA VALİSİ HÜSEYİN AVNİ COŞ ÖDÜLÜNÜ KALKINMA BAKANI DR. CEVDET YILMAZ’IN ELİNDEN ALDI. 

Siyaset: Siyaset Dergisi 18 yıldır yayın hayatını kesintisiz bir şekilde, belirlediği temel ilkelerinden hiçbir sapma göstermeden sürdürmektedir. Dergimizin Yayın Politikası ve İçeriği Hakkındaki Görüşlerinizi alabilir miyiz?

Coş: Siyaset Dergisi Türk basının önemli ve özgün yayın organlarından birisidir. Basınımızda etkili, gündeme yön verebilen dergilerimizden birisi olup uzun soluklu bir dergidir. Çünkü Türkiye’de dergicilik ayakta kalması zor olan bir basın organıdır.

            Siyaset Dergisi uzun yıllardır Türk halkına ve okuyucusuna hizmet veren, aydınlatan ve en önemlisi siyaset gibi demokrasi hayatımızın vazgeçilmez müesseselerin birisini haklımıza en iyi şekilde anlatan ve halkımıza demokrasi sevgisinin gelişmesine yardımcı olan bir yayın organımızdır. Bu nedenle Türk basınında büyük bir önemi vardır.

Siyaset: Bu gece 18. Kuruluş Yıl dönümünü kutluyoruz. Toplumumuzun hemen her kesiminden çok sayıdaki konuklarımızın katıldığı Gecemizin niteliği ve organizasyonu hakkındaki değerlendirmelerinizi, okurlarımızla paylaşır mısınız?

Coş: siyaset Dergisi’nin 18. Yılının hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikle kendi alanlarında başarılı kişilerin ödüllendirilmesi ardından başka başarıları da sağlayacaktır. Bu nedenle özendirici olması ve tevşik edici olması açısından çok önemlidir. Siyaset Dergisi’nin 18. yılını kutlar, başarılarının devamını dilerim.